MENÜ

Aşağıdaki bağlantıyı tıklayarak
bize WhatsApp’tan üzerinden ulaşabilirsiniz!

TSSF-CMAS 1 * EĞİTİMİ

Sevgili dalıcı adayımız; temel dalış eğitimini kapsayan bu kursumuzda sizlere sualtında güvenli ve sağlıklı dalışlar yapmanızın yanı sıra sualtını sevmenin ve korumanın  gerekliliği anlatılacaktır.

Eğitime kaydolmak için formu doldurunuz.

AÇIKLAMA

Sevgili dalıcı adayımız; temel dalış eğitimini kapsayan bu kursumuzda sizlere sualtında güvenli ve sağlıklı dalışlar yapmanızın yanı sıra sualtını sevmenin ve korumanın  gerekliliğii anlatılacaktır. Bu dalış eğitimi sonucunda Yeterli teorik eğitimi almış, dalış donanımlarını tek başına takıp, sökebilen, bu ekipmanları sığ sularda doğru olarak kullanabilen, tüm dalış becerilerini kolaylıkla uygulayabilen dalıcılar olarak dünya çapında geçerliliğe sahip TSSF-CMAS 1 * Dalıcı belgesine sahip olacaksınız.

Kursumuz teorik eğitim ve pratik eğitim başlıkları altında iki bölümden oluşmaktadır:

Teorik Eğitim

Sınıf ortamında yada online olarak 8-10 saatlik bir zaman diliminde gerçekleştirilir.

Eğitimde sizlere dalış hayatınız boyunca sualtında kullanılacak haberleşme işaretleri, dalış donanımını  nasıl kuşanacağınız, suya giriş teknikleri,  nefes alırken nelere dikkat edeceğiniz, yüzerlilik dengeleyici donanımlarınızı nasıl kullanacağınız, nefes almanızı sağlayan regülatörü ağzınızdan nasıl çıkarıp tekrar takabileceğiniz, dalış arkadaşınız ile havanızı nasıl paylaşabileceğiniz, maskenize su girdiğinde nasıl boşaltabileceğiniz ve sualtında nasıl çıkarıp takabileceğiniz, paletinizi nasıl daha doğru kullanabileceğiniz, sualtı ve su üstünde dalış donanımınızı ve ağırlık kemerinizi nasıl çıkarıp tekrar kuşanabileceğiniz, basit ilkyardım ve kurtarma becerileri ve dalış teknesinde nelere dikkat edeceğinizin yanı sıra aynı zamanda da sualtında çevreyi ve kendinizi kollama ile ilgili kapsamlı bilgiler verilecektir.

Pratik Eğitim Çalışmaları

  • Dalış eğitmeniniz ile birlikte bire bir 5 eğitim dalışı yapılır.
  • Eğitim gerekliliklerini yerine getiren kursiyerlerimiz TSSF-CMAS 1 * Dalıcı brövesini almaya hak kazanırlar.
  • Sahip olacağınız bröve ile dünyanın her yerinde 18 metre derinliğe kadar en az 3 * dalıcı veya eğitmen eşliğinde dalışlarınızı yapabileceksiniz.

Kursa Katılım Koşulları

  • Donanımlı dalışa engel sağlık açısından bir rahatsızlığı bulunmamak,
  • TSSF tarafından hazırlanan ve sağlıklı olduğunuza, donanımlı dalışa sağlık açısından engel bir durumunuz bulunmadığına ilişkin bildirimi imzalamanız gerekmektedir,
  • Yüzme bilmeniz gerekmektedir,
  • 14 yaşını doldurmuş olmak gerekir.

DİĞER KURSLARIMIZ

Bu kursta temel dalış eğitiminizin üzerine yeni beceriler ekleyerek dalış tutkunuzu daha ileri seviyelere çıkaracaksınız.

Üç yıldız dalıcı eğitimi, sizlere dalışın her aşamasında bir gruba liderlik edebilecek bilgi birikimini kazandırmak üzere planlanmıştır.

Su altındaki maceralarını ilerletmek isteyen dalıcılar için, her bröve seviyesinde birçok uzmanlık programı bulunmaktadır.

Eğitim başvurunuzu aldık, en kısa sürede sizinle iletişime geçeceğiz.